אודות

מעולם לא בישלתם?
או שאולי ניסיתם ולא ממש הצלחתם?
ואולי פשוט נמאס לכם להכין שוב ושוב את אותן מנות ואתם רוצים להרחיב את הרפרטואר?
הגעתם למקום הנכון. ברוכים הבאים ל"בית הספר לבישול" של מגזין "לאשה".

למען אלה שמפחדים לטגן חביתה, לכבוד אלה שניסו להכין אורז ולא הצליחו, בשביל אלה שיודעים להכין שניצל אבל רוצים לאכול גם קציצות, לטובת כל מי שעזבו את בית ההורים, רוצים להרשים בן/בת זוג חדשים, החליטו לאכול בריא יותר, התחילו לבשל לילדים – בקיצור, בשביל כל מי שזקוק לליווי צמוד במטבח, ייסדנו במגזין "לאשה" מדור ושמו "בית ספר לבישול".

בעזרת מתכונים מאוד מפורטים, הסברים והרחבות, איורים מבארים, טיפים מנצחים ותשובות לשאלות שאולי נראות טיפשיות, קיווינו לשכנע גם את מי שמעולם לא ניסו, או ניסו ונכשלו, שגם הם יכולים. אנחנו בטוחים שמהר מאוד תגלו שבעזרת המתכונים האלה אתם יכולים להכין ולהגיש בקלילות ארוחות שלמות, לכל עונה ולכל מטרה, ולכל הרכב של סועדים.

המדור במגזין הפך לסדרת ספרים מצליחה ("בית ספר לבישול" ו"בית ספר לבישול – האוסף החדש", שניהם בהוצאת "ידיעות ספרים"). עתה אנחנו שמחים להעלות את סדרת המתכונים המיוחדת הזו – עם כל הטיפים, ההדגמות והעצות הטובות שילוו אתכם ממש עד לביס הראשון – גם לאינטרנט.

אלה הם האנשים המוכשרים האחראים לכל מה שאתם רואים וקוראים באתר (וגם אוכלים!):

  • מתכונים, הסברים ועצות: עידית חייט. כותבת ב"לאשה" מאז 2001, מפתחת ואוצרת מתכונים, בעלת "דרך אפייה" – מקום חם למפגשי אפייה וסדנאות בישול ואפייה לנוער ולמבוגרים.
  • צילום: יוסי סליס. צלם המתמחה בצילום מזון וצילום לייף־סטייל. מצלם עבור "לאשה" וכן לחברות מובילות בתעשייה, למשרדי פרסום ולמשרדי גרפיקה ומיתוג. תצלומיו מופיעים באופן קבוע במגזינים מובילים.
  • סטיילינג: נטשה חיימוביץ'. סטייליסטית, כתבת לייף־סטייל, ושף בעלת תואר קולינרי מבית הספר NEW YORK NEW SCHOOL. מבשלת ומסגננת לצילומי מזון, קוסמטיקה, עיצוב פנים ולייף־סטייל עבור מגזינים מובילים. אפשר להתרשם מחלק מהפרויקטים שלה בתיק העבודות המקוון.
  • איורים: איה נח. מעצבת גראפית ומאיירת. "כשהייתי קטנה, נהג אבי הצייר להציב בשבילי פירות ופרחים מסודרים על השולחן במטבחנו הקטן, כדי שאצייר אותם. כבר אז ניטעה בי האהבה לאמנות זו. היום אני עוסקת באיור ובעיצוב גרפי, ובינינו – אני מעדיפה לאייר אוכל מאשר להכינו".
  • מתכונים נוספים: דנית קימל ז"ל, שלה מוקדש פרויקט זה.
  • איורים נוספים: רועי שני, נוי פורר

תודות מקרב לב

תודה מיוחדת לאורנה ננר, העורכת הראשית של "לאשה", שבלעדיה דבר לא קורה; למיכל שרון, המעצבת הראשית של "לאשה", שהייתה שותפה חשובה בפרויקט זה; לענבל רכס, שעיצבה את המדור בעיתון ואת הספרים; לעיתונאית האוכל שירי כץ ולעורכת עירית בלווה, לקוסמת אליסה אושמיאן, ולכל אנשי המערכת – עורכות ועורכים, מעצבות ומפיקות – שליוו את העבודה והיו חברים טובים.

משהו קטן לפני שמתחילים לבשל:

באתר שלנו תמצאו הרבה מאוד הנחיות – לערבב, לחמם, להפוך, לקצוץ, לפרוס, למרוח ומה לא. אבל תרשו לי לתת לכם טיפ אחד קטן. הטיפ הזה מיועד דווקא לסוף התהליך, לשלב שבו האוכל שהכנתם מוגש לשולחן וכולם אומרים "וואו":
חכו רגע לפני שאתם מגלים להם כמה קל זה היה.

לכל שאלה, תגובה, או חוויה טעימה, כתבו לנו: chef@laisha.co.il

בתיאבון,
רוני רבינוביץ
עורכת מדור האוכל, "לאשה"